Turystyczna gra terenowa "Ziemia Staszowska - Kraina Bizonów"

 

Chcemy zaproponować Państwu udział w turystycznej grze terenowej”Ziemia Staszowska – Kraina Bizonów”. Jest to propozycja spędzenia wolnego czasu dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku. Gra polega na odnalezieniu wyznaczonych na mapie miejsc i potwierdzeniu swojej obecności w nich. Pozwoli to Państwu poznać najciekawsze zakątki ziemi staszowskiej i przy okazji da sposobność zdobycia odznaki krajoznawczej PTTK „Znam Ziemię Staszowską”.

Gra została opracowana i wykonana we współpracy z Lokalną Organizacją Turystyczną „Czym Chata Bogata” w Staszowie.

 

PUNKTY KONTROLNE

W terenie wyznaczonych jest 20 punktów kontrolnych. Każdy z nich składa się z wkopanego w ziemię metalowego stojaka o wysokości ok. 1 m. Do każdego stojaka przytwierdzone są dwie żółte tabliczki z 3-znakowym kodem. Zadaniem uczestników zabawy jest odnalezienie wybranych przez siebie punktów kontrolnych i potwierdzenie obecności w tych miejscach poprzez wpisanie w karcie startowej kodu z tabliczki.

Wybór drogi pomiędzy punktami i kolejność ich odwiedzenia jest dowolna. Poruszać można się dorolnym środkiem transportu.

 

MAPA

Mapa jest niezbędnym narzędziem do odnajdywania punktów kontrolnych. Za pomocą okręgów zaznaczono na niej mijesca usytuowania ich w terenie. Każdy z punktów zawiera krótki opis krajoznawczy oraz dodatkowo współrzędne geograficzne.

Mapę w formie papierowej można otrzymać w siedzibie Lokalnej Organizacji Turystycznej w Staszowie, ul. Parkowa 6 lub pobrać w formie elektronicznej: MAPA1 i MAPA2.

 

KARTA STARTOWA

Karta startowa jest częścią arkusza mapy i służy do potwierdzania obecności w punktach kontrolnych poprzez wpisanie kodu z tabliczki. Prawidłowe potwierdzenie co najmniej jednego punktu kontrolnego sklasyfikowania w rankingu uczestników oraz do wzięcia udziału w losowaniu nagród, które odbywać się będzie corocznie na zakończenie sezonu turystycznego. W tym celu należy wypełnić kartę startową wpisując swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania, telefon oraz adres e-mail. Wypełnioną kartę należy wysłać na adres koordynatora gry terenowej.

 

 

Koordynator gry terenowej

Koło Grodzkie PTTK w Staszowie

Ul. Szpitalna 36, 28-200 STASZÓW

Tel. 604 220 998

e-mail:biuro@pttkstaszow.info

Pingbacki

Pingbacki zamknięte

                   
Subskrybuj nasze wpisy
December 2015
SunMonTueWedThuFriSat
November 2015 January 2016
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Czy jeździsz w kasku rowerowym?x

#{title}

#{text}

#{close}
warning

#{title}

#{text}

#{close}
warning

#{title}

#{text}

#{close}
warning

#{title}

#{text}

#{close}
warning

#{title}

#{text}

#{title}

#{text}